PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=316574}

Mściciel

Avenger
5,6 664
oceny
5,6 10 1 664
Mściciel
powrót do forum filmu Mściciel

Oczywiscie zdaje sobie sprawe ze moja ocena 3/10 nie jest obiektywna, bo czytalem kilkanascie razy ksiazke i oczekiwalem ze zobacze wiele z niezapomnianych motywow. Niestety rezyser podszedl bardzo na luzie to filmu zmieniajac bardzo duzo, a pomijajac jeszcze wiecej.

Jesli nie czytaliscie ksiazki, film mozna ogladnac z uwagi na Elliota. Jesli znacie powiesc, bedziecie tak samo jak ja zawiedzeni.
Moja ocena 3/10 z racji na aktora grajacego glownego bohatera ktory mimo ze kompletnie nie pasuje do ksiazkowego Calvina Dextera, gra bardzo fajnie.

GerpirFeilan

Zgadzam się z Tobą. Mściciel to chyba moja ulubiona książka Forsyth'a. I jak to zwykle bywa, twórcy filmu mając świetną książkę zrobili marny film :/

ocenił(a) film na 1
Lady_Dragonfly

zgadzam sie w 100 procentach.

ocenił(a) film na 9
GerpirFeilan

Osobiście uważam, że za ekranizację jakiejkolwiek książki jakiegokolwiek autora powinni się brać tylko jego rodacy i powinna być filmowana w języku w jakim została wydana. Tylko to gwarantuje odpowiednio poważne podejście do tematu, pieniądze i aktorów na odpowiednim poziomie.

W związku z czym 'Mściciel" ("Avenger") napisany przez Anglika Fredericka Forsytha powinien być zekranizoowany (wyprodukowany) przez Brytyjczyków. Tymczasem jest to film amerykański i widać, że za oceanem nie podeszli zbyt poważnie do tego tematu. Raz, że zrobili to jako produkcję telewizyjną, a nie kinową (takaświetna książka, takiego genialnego artysty!). Dwa, fatalny dobór aktorów (Sam Elliot i Calvin Dexter, naprawdę komuś zbrakło wyobraźni...). Smutne, ale prawdziwe...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones